علت خارج شدن آب از اگزوز خودرو

۱۳۹۸ چهارشنبه ۱۰ مهر در ساعت ۰۲:۱۹ ب.ظ


علت خارج شدن آب از لوله اگزوز خودرو

 

اول صبحه و هوا سرده شما سوار خودروتون شده اید که متوجه میشید یه دود سفید با مقداری قطرات آب از اگزوز خارج شده حالا فرقی نداره خودروی شما پژو ۴۰۵، پژو ۲۰۶، سمند و یا پراید باشه این حالت در روزهای سرد زمستون امری عادی ست و نباید شما رو نگران بکنه.

اما اصلا چرا آب درون محفظه اگزوز وجود داره؟ جواب این سوال به یکسری واکنش شیمیایی حاصل سوختن بنزین برمیگرده. بنزین برای سوختن به اکسیژن هوا نیاز داره تا بتونه تجزیه بشه و درون اگزوز بسوزه. یکی از محصولات سوختن بنزین درون لوله اگزوز آب هست. مقداری از این آب در اثر حرارت بالای احتراق تبخیر شده و پس ازبرخورد با لوله سرد اگزوز دود سفید رنگی تولید می شود. این مسئله با درجا کار کردن خودرو بایستی حل شود اما اگر مشاهده کردید که مقدار آب خروجی از لوله اگزوز بالاست و دود حاصله غلیظ تر می شود دلایل دیگری مثل نقص واشر سر سیلندر وجود دارد که نیاز به پیگیری ست.

خروج مقادیر کم آب و دود سفید هنگام شروع بکار خودروهیچ آسیبی به قطعات اگزوز نمیزند فقط درشرایطی که مسافت طولانی طی کنید خودرو کاملا گرم وهمه ی محتویات درون اگزوز تبخیرمی شوند. درغیر اینصورت به مرور زمان بخشهای داخلی اگزوز بدلیل وجود آب دچار پوسیدگی شده و مجبور به تعویض کل اگزوز خواهید بود.

توصیه میکنیم در روزهای سرد که احتمال خارج شدن آب از اگزوز وجود دارد از سفرهای کوتاه پرهیز کنید.

 

اخطار
خیر
بله